Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda YDS'ye Hazırlanın.

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla YDS Hazırlık Kursu

YDS Uzmanlık Gerektirir, Seviye Tespit ve Deneme Dersi İçin Öğretmenlerimiz İle Tanışın
DDM Logo
Resim
Resim

Almanca YDS Kurslarımız birebir özel dersler şeklinde olup, iş ya da eğitim hayatınıza uygun olarak istediğiniz gün ve saatlerde eğitim alabilirsiniz.

Eğitim öncesi kişinin Almanca sınav yeterliliği test edildikten sonra uygulanacak olan program hazırlanır. Programda öğrencinin eksikleri üzerinde çalışma yapılıp sınav teknik ve stratejileri aktarılmaktadır.

4 Ocak 2013 tarihinde 28518 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre YDS yılda iki kez yapılacaktır. İlk sınavın 7 Nisan 2013 tarihinde, ikinci sınavın ise 1 Eylül 2013 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Almanca YDS Hakkında

YDS 23 farklı dil için yapılacak bir sınavdır. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça için yılda 2 kere, diğer 18 dil için ise yılın ilkbahar döneminde yapılacağı ÖSYM tarafından açıklanmıştır. KPDS ve ÜDS gibi puanların geçerliliği aynen devam etmektedir, fakat 2013 yılından itibaren YDS sınavı tüm yabancı dil sınavlarının yerine uygulanacaktır.

YDS Geçerlilik Süresi

YDS puanının geçerlilik süresi yoktur, bir kez alınan YDS puanını sürekli kullanma şansınız demektir. Fakat ÖSYM bununla ilgili açıklamada bu şartın kurum ve kuruluşları bağlamadığını, istek doğrultusunda sınav sonuçlarının yenilenmesinin kurum ve kuruluşlar tarafından istenebileceğini dile getirmiştir.

YDS programlarımızı yürüten öğretmenlerimiz sınav sistemlerinde uzman eğitmenler olup akademik başarıları tescillidir.

Dünya Dilleri Merkezi olarak YDS katılımcılarına başarılar dileriz.