Almanca Kursları

2003 yılından bugüne her seviyede Almanca dil eğitimleri vermekteyiz. Almanca dil eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip modern sınıflarda verilmektedir.

Almanca Kurs Programı Hakkında Bilgi

DDM sunduğu öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen dersleriyle (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Almanca Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır.

Almanca Eğitim Programı Seviyeleri

A1 / A2 / B1 / B2 seviyelerinde her dönem Almanca eğitim programlarımız açılmaktadır. Talep edilmesi durumunda C1 ve C2 seviyelerinde de program açılmaktadır.

Almanca kurslarımız toplam 6 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır.

Almanca eğitimlerimizde kullanılacak olan tüm ders materyalleri DDM tarafından öğrencilerine ücretsiz olarak verilmektedir.

Testdaf TDN 4 ve TDN 5 eğitimleri birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

ALMANCA KURS PROGRAMI GÜN VE SAATLERİ
Günler Saatler Toplam Saat
Hafta Sonu Sabah
Cumartesi / Pazar 10:00 – 13:00 Haftada 6 Saat
Hafta Sonu Öğlen
Cumartesi / Pazar 13:00 – 16:00 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam
Pazartesi / Çarşamba 19:00 – 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam Salı / Perşembe 19:00 – 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Sabah
Pazartesi / Çarşamba 10:00 – 13:00 Haftada 6 Saat

Almanca Kur Sınavları

Her kur sonunda Almanca kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir.

Kur sınavında başarı gösteremeyen öğrenciler aynı kuru tekrar hakkı elde ederler. Bu haktan devamsızlığı %10’u geçen öğrenciler faydalanamazlar.

Almanca Düzeyi Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan Almanca seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı’dır.

Katılmış olduğu Almanca kursu seviyesini tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde Goethe Enstitüsü’nün düzenlemiş olduğu uluslararası geçerliliğe sahip TESTDAF, TELC sınavlarına ücret karşılığında girebilir Goethe sertifikası elde edebilirler.