Almanya’ da Almanca Dil Egitimi

DDM’ Almanya’nin önde gelen Almanca dil okullari ile partner olarak hizmet sunmaktadir. 14 yildir bir çok ögrencisini Almanya’da dil egitimine gönderen Dünya Dilleri Merkezi Almanca diline hakim olarak ülkesine dönen ögrenciler yetistirmenin verdigi güven ile yoluna devam etmektedir.

Almanca dilinde oldugu gibi diger farkli dil ve kültürleri daha yakindan tanimalari açisindan Dünya Dilleri Merkezi ögrencilerine ücretsiz yurtdisi egitim danismaligi hizmeti sunmaktadir.

United Towers Yurtdisi Egitim & Dünya Dilleri Merkezi Is Birligi ile Almanya da Dil Egitimi

Türkiye’ye en yakin Avrupa ülkelerinden biri Almanya’dir. Cografi yakinligi nedeniyle Almanya’da Almanca egitimi ve Almanya’da üniversite gibi yurtdisi egitim programlari Türk ögrenciler tarafindan da yogun olarak tercih edilmektedir.

Almanca Avrupa’da En Çok Konusulan 2. Dil

Avrupa’da en çok konusulan diller sirasiyla Rusça, Almanca, Ingilizce, Fransizca ve Italyanca’dir. Avrupa’da Cermen, Slav ve Latin dil gruplarina ait diller konusulmaktadir. Almanca dünyada 100 milyon kisinin ana dili ve 80 milyon civarinda insanin ise ikinci dilidir.

Ayni zamanda Avrupa Birligi’nin 23 resmi dilinden biri Almanca’dir ve bilindigi gibi Almanya Avrupa Birligi’nin kurulusundan bu yana çok etkin bir role sahiptir. Bu açidan Almanya’da Almanca egitimi almak bir çok alanda avanta saglayacaktir. Almanya dil okullari ve Almanya Üniversiteleri her yil birçok uluslar arasi ögrenciyi konuk ederken bu dil okullarinda Türk ögrencilerin payi yadsinamayacak kadar fazladir.

Özellikle Almanya’nin Türkiye’nin ticari açidan en önemli ortaklarindan biri oldugu düsünülürse Almanca bilmenin Türkiye’de ne kadar önemli oldugu daha iyi görülebilmektedir. Yaklasik %20’lik bir payla Almanya Türkiye’nin dis ticaretinde ilk sirayi almaktadir ve Türkiye’de 1000’den fazla Alman sirketi bulunmaktadir.

Ayni zamanda Almanya’da da Türkler tarafindan isletilen çok sayida isletme bulunmaktadir. Ve bu sirketler her yil çok sayida Almanca bilen çalisan istihdam etmektedir. Türkiye’de lise egitimini tamamlayip Almanyada üniversite seçeneklerini ve Türkiye’de üniversiteyi tamamlayip Almanya’da dil okulu ve Almanya’da yüksek lisans yapan ögrenciler egitim aldiklari süre boyunca Alman sirketlerinde staj yapma olanagina da sahip olmaktadirlar.

Ticaretin yani sira turizm açisindan da Almanca bizim için çok önemlidir. Her yil 3 milyonu askin Alman turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir. O nedenle Turizm sektöründe Ingilizceden sonra ikinci dil Almancadir diyebiliriz. Ingilizce dünyada en yaygin konusulan dildir fakat Almanca Türk turizmi açisindan en az Ingilizce kadar büyük bir önem teskil etmektedir. Almanya’dan Türkiye’ye tatil ve gezi amaçli gelen tursitler çogunlukla Ingilizce bilseler dahi Almanca iletisim kurmaktan daha çok hoslanirlar.

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak için Almanca

Almanya Almanca bilen ögrencilere çok düsük maliyetlerle çok kaliteli yüksekögrenim firsatlari sunmaktadir. Almanya’da dil okulu programi ile Almanca ögrenmenin bir diger avantaji da ögrencilerin sonrasinda yüksekögrenim açisindan da bu imkanlardan faydalanabilecek olmasidir. Üstelik Almanca bilmek Goethe, Nietzsche, Kafla, Beethoven, Freud ve Einstein gibi çok sayida ünlü bilim adaminin eserlerini daha iyi anlamayi saglayacaktir.

Bir diger önemli nokta ise Almanya’da dil egitimi alan ögrencilerin dil kurslarinda aldiklari Almanca egitimi dahilinde ögretilen Almanca aksani bütün dünyada konusulan Almanca aksani ile aynidir. Ayrica 60’li yillardan itibaren Almanya’ya yasanan isçi göçünden dolayi Almanya ile Türkiye arasinda sosyolojik bir bag olusmustur. Bu nedenle Almanca bilmek Türkler açisindan önemlidir ve sürekli olarak gelisen Türk-Alman iliskileri göz önüne alindiginda birçok alanda avantaj saglayabilmektedir.

Almanya’da Dil Okulu Konaklama Imkanlari

Almanya’da dil okulu ögrencileri konaklama açisindan çok sanslilardir. Çünkü diger ülkelere nazaran ögrenci yurtlari çok yaygindir ve bu yüzden çesitli fiyat araliklarinda yurt seçenekleri bulunur. Almanya’da dil okulu ögrencileri genellikle ögrenci yurtlarinda kalmayi tercih ederler.

Yurt odalari 1, 2, 3 kisilik olabilmektedir. Dil kursunda alinan Almanca dil egitimini pekistirmek için uluslararasi ögrencilerin yogun olarak bulunduklari yurt ortamlari Almanyada dil okulu ögrencileri için kalinabilecek en uygun yerlerden birisidir. Buna ek olarak özel dairelerde, evlerde ve homestay dedigimiz aile yaninda konaklamalar da mevcuttur.

Almanya’da dil okulu okumanin en keyifli yani, yurtdisinda egitim alirken ailenizi dilediginiz zaman gidip görebilme rahatligidir. Almanya’da dil okulu egitimi alan ögrenciler Avustralya dil okullari ya da Ingiltere dil okullari ile yurtdisinda dil egitimi alan ögrencilerden bu konuda çok daha sanslilardir.

Yaklasik 3-4 saatte ülkenize gelebilir kisa tatillerinizi degerlendirebilirsiniz. Avrupa’nin en yaygin konusulan dili olan Almanca’yi Almanya’da dil okullarinda ögrenmek istiyorsaniz yurtdisi egitim danismanlik ofislerimiz ile iletisime geçiniz.