Almanca Dil Kursu

Almanca dünya üzerinde yaklaşık 130 milyon kişinin konuştuğu Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biridir. Almanca ülkeden ülkeye ve bölgeden bölgeye göre sözcük, imla, telaffuz ve dil bilgisi olarak farklılıklar gösterebilir.

Örneğin; Almanya’da konuşulan Almanya standart Almancası, İsviçre’de konuşulan İsviçre standart Almancası, Avusturya’da konuşulan Avusturya standart Almancasında olan farklılıklar gibi.

Bu durumu lehçe farklılığı olarak düşünmemek gerekmektedir. Çünkü Almanca birden fazla standart türü olan bir dildir.

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Çünkü Almanca, İngilizce’den sonra ülkemizde en yaygın kullanılan dildir. Ayrıca Almanca için teknolojinin dilide diyebiliriz.

Özellikle teknik alanlar yani makine, elektrik, elektronik, mekatronik gibi alanlarda okuyan öğrenciler, çalışanlar ve çalışacak olan teknik elemanlar ve mühendisler için kesinlikle İngilizce’den sonra ikinci dil tercihi olmalıdır.

Ayrıca yine hukuk, ticaret, tıp ve turizm gibi alanlarda da ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Almanca Kursları Hakkında Bilgi

Dünya Dilleri Merkezi olarak 2003 yılından bu yana Almanca eğitimleri vermekteyiz.

1. kurda daha çok Türk eğitmenler, 1. kurdan sonra anadili Almanca olan Alman eğitmenlerle eğitim vermekteyiz. Almanca kurslarımız 6 kurdan oluşmaktadır. Her bir kur maksimum 12 kişilik sınıflarda 60 ders saatidir. Programların yoğunluğuna bağlı olarak süre 2,5 ay sürmektedir.

1 kur ücretimiz 1.000 TL’dir. 3 taksitte ödeyebilirsiniz.

Peşin ödemede 1 kur 900 TL’dir. %10 indirim uygulanır.

3 kur Paket eğitim aldığınızda  2.700 TL olup 6 taksitle ödeme imkanı sunmaktayız.

Tüm ders materyalleri kursumuz tarafından öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

Hafta içi sabah, hafta içi öğlen (Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 5 farklı program uygulaması mevcuttur.

Her bir kurun sonunda gerçekleştirilen final sınavında başarılı olan öğrenciler, katılmış oldukları seviyenin Almanca düzeyini belgeleyen sertifikaya hak kazanırlar.

Sınavı geçemeyen öğrenciler ücretsiz olarak kuru tekrar ederler. Bu haktan devamsızlığı %10’u geçen öğrenciler faydalanamaz.